FAQ

FAQ

MOŽNO SA UŽ NIEKTO SPÝTAL

Tu sú odpovede na všetky otázky, ktoré sa nám na zákazníckej až nebezpečne často opakujú. Nehanbi sa čítať, kým sa opýtaš na niečo nové. Inak píš alebo volaj, radi ti pomôžeme s čímkoľvek.

Klikni a rozbaľ. Len tak dostaneš odpoveď.

1) Klikni a rozbaľ. Len tak dostaneš odpoveď.Obrazec

Len pre poriadok. Ako by sa riešila reklamácia?

Aj majster kat sa občas utne. Robíme maximum, aby bolo všetko perfektné, ale občas sa proste nezadarí. Pre čo najrýchlejšie riešenie všetkých nedostatkov otvor stránku Reklamácie, Vratky, Výmeny a popíš nám, čo sa stalo, nech to môžeme poriešiť.

Niééé, niečo sa pokazilo pri platbe. Čo mám robiť?

Keď sa nezadarí pri platbe, nie je potrebné vytvárať ďalšie objednávky. Napíš na info@angrybeards.cz a my sa o všetko postaráme.

Ak sa ti nechce čakať, v potvrdení každej objednávky nájdeš platobné údaje pre platbu prevodom. Takže aj keď neprejde online platba cez Comgate, môžeš to vyriešiť svojpomocne. Len nezabudni na variabilný symbol, nech sa nám to spáruje so správnou objednávkou.

Môžem si u vás tovar vyzdvihnúť osobne?

Áno, stačí si v objednávke zvoliť osobné vyzdvihnutie a vybrať čas. Zastav sa potom na adrese Modřínová 1099, Třebíč.

Na osobné vyzdvihnutie môžeš využiť ešte aj pobočky Pikito v Prahe a Bratislave, aj túto možnosť nájdeš priamo v objednávke na webe.

Chcem si objednať na dobierku, pôjde to?

Na dobierku neposielame. Zo začiatku sme dobierku ponúkali, ale veľa tovaru sa nám vracalo, takže sme sa rozhodli túto možnosť nedávať. Snažíme sa vytuniť balenie, posielať čo najrýchlejšie a chceme spokojných zákazníkov, ktorí sa po náš tovar vracajú, nie polovicu vratiek.

Držíme slovo a vždycky ti pošleme všetko, čo si zaplatíš. A väčšinou aj niečo drobné navyše. Ak však inak nedáš a potrebuješ zaplatiť v hotovosti na dobierku, pretože digitálnym peniazom neveríš, napíš nám na info@angrybeards.cz a niečo vymyslíme.

Doručujete do zahraničia?

V súčasnosti máme vlastné e-shopy na Slovensku a v Poľsku. Pokiaľ potrebuješ doručiť niekam inam, pokojne nám napíš a určite sa dohodneme. Kontakt nájdeš tu. .

2) Kozmetika od Angry Beards

Mám kožu nejako pripraviť na aplikáciu Dopingu?

Pokiaľ to aspoň trochu ide, tak je dobré kožu pred dopovaním umyť. Ideálne teplou vodou a prípravkom na čistenie xichtu. Zbavíš ju mastnoty a teplou vodou roztiahneš póry. Ak by si chcel byť fakt poctivý, tak môžeš dať aj nejaký peeling, aby si odstránil odumreté bunky a prienik do kože bol pre Doping zase o niečo jednoduchší. Bavíme sa teda o koži bez fúzov, chlpov alebo s ich minimom. Pokiaľ budeš dávať do už zarastenej brady, tak to s peelingom a umývaním nepreháňaj. Skôr s citom a ideálne prípravkami určenými na bradu a fúzy, napríklad naším šampónom na bírd. Prípadne bude stačiť voda a nahriatie.

Ako kombinovať Roller a Doping?

Po rollovaní bude koža nasratá a čokoľvek ďalšie by jej nemuselo urobiť dobre. Je preto vhodné rollovať večer, keď vieš, že už nikam nejdeš, a nechať kožu po rozbodaní odpočinúť. Nejaké hmoty na ňu napatlaj až ráno. Každý sme však indivíduum a výnimky potvrdzujú pravidlo, ako sa hovorí, takže vyskúšaj, čo bude vyhovovať tebe.

Ako mám kombinovať Doping a čokoľvek ďalšie?

Doping je ako jediný určený priamo na kožu. Preto ho dávaj prvý a pokús sa zobákom prejsť až na kožu, nech čo najmenej tekutého zlata postrácaš v poraste. Naopak, všetko ostatné (olej, balzam, vosk) je primárne na bradu a ku koži sa to má len zľahka prepracovať. Takže Doping prvý, aspoň 10 minút pauza a až potom čokoľvek ďalšie na bradu. Ak porast ešte poriadne neraší, s kúpou niečoho ďalšieho odporúčame počkať. Olej ani balzam rast nijako zásadne nepodporia, starajú sa hlavne o to, aby už vyrastený bírd mal všetko, čo potrebuje.

Môžem sa holiť a používať Doping?

Čo ti na to máme povedať, keď sa chceš holiť, tak sa hoľ, ale všeobecne sme proti. Zahoľovanie, to je iné, nech je brada upravená, to hej, ale holenie… No každopádne sa nám táto otázka opakuje, a pokiaľ sa z nejakého dôvodu holiť musíš, tak odporúčame nedávať Doping hneď po oholení. Koža je podráždená a nemuselo by to byť dobré. Holenie rast ani hrúbku porastu nijako nezlepšuje, to je mýtus. Jediné, prečo by pri používaní Dopingu malo zmysel bradu a fúzy skracovať, je jednoduchšia aplikácia. Určite sa však dá dávať aj cez bradu a fúzy, len to chce viac času a pravda je, že v poraste ho vždycky trocha ostane. Pokiaľ sa chceš holiť, tak odporúčame strojčekom skrátiť dajme tomu na 1 mm, ale neholiť až na kožu. A už vôbec sa nehoľ dohladka, nech si neposekáš mláďatká, čo sa vďaka Dopingu začínajú práve liahnuť.

Ako rýchlo sú vidieť výsledky pri Dopingu?

To závisí od 6 969 420 faktorov. Skrátka to nejde jednoznačne povedať. Niekto vidí výsledky po mesiaci, niekto po dvoch/troch/štyroch. A niekto aj vôbec. Najväčšiu odozvu máme do nejakých dvoch mesiacov, ale výnimky potvrdzujú pravidlo, nech už toto nezmyselné príslovie znamená čokoľvek. Všeobecne by sme odporúčali dať tomu aspoň 4 mesiace, kým nad Dopingom zlomíš palicu. Doping však nie je jediná zbraň v rastovom arzenáli a vždycky môžeš pritvrdiť Rollerom a Beardroids. Ak však máš akékoľvek pochybnosti, určite sa nám ozvi a skúsime niečo vymyslieť. Alebo si proste povieme, že na tučný bírd nemáš genetiku a samičky budeš musieť baliť na tučné konto.

Nevypadajú nové chlpy a fúzy, keď prestanem Doping používať?

Doping stimuluje korienky a rast tým, že im dodá živiny a prekrví ich. Dôležité je tiež to, že dopovanie zmäkčuje kožu, takže cez ňu porast ľahšie preráža. Keď ide všetko dobre, tak sa začnú k životu hlásiť aj tie najlenivejšie fúziská, ktoré predtým nerástli. Pokiaľ ich ale od Dopingu odrežeš príliš skoro, nebudú ešte natoľko prebudené, aby bez stimulu prežili, a opäť zakapú. Prípadne sa nedostanú cez kožu, ktorá zase stvrdne a pochová ich v temnote zatratenia. Je teda potrebné dopovať tak dlho, kým sa mláďatká nezmenia na dospelce aka tvrdé klince. Hneď ako sa ti budú zdať dostatočne silné (podobne ako normálny porast), sú ready kúru ukončiť. Odpískať si to však budeš musieť sám, podľa nás by to nemalo trvať dlhšie ako cca 4 mesiace.

Na rovinu, rozhodujem sa medzi minoxidilom a Dopingom. V čom je Doping lepší?

Do minoxidilu by sme osobne nešli, respektíve berieme ho ako poslednú možnosť. Spokojných zákazníkov to má, nás by to aj zaujímalo, ale zatiaľ je to v EÚ zakázaná zložka na použitie v kozmetických prípravkoch. Navyše jediné, čo sa dnes dá na trhu zohnať, je brutálna zmes minoxidilu a alkoholu, ktorou bírd vysušíš totálne do mŕtva.

Náš Doping má v sebe účinnú látku kopexil, ktorá je o fúz šetrnejšia. K tomu sme do Dopingu pridali aj vanillyl butyl ether s množstvom hydratačných a vyživujúcich zložiek. Dáme za Doping ruku do ohňa, ale jasné, nezaberie všetkým. Nám šliape dobre, ale ak by nepomáhal, tak by sme skôr skúsili Copenhagen Grooming. Pokiaľ by rast neodštartovalo ani to, tak by sme obetovali pannu a až potom možno siahli po niečom s minoxidilom. Tak asi tak.

Nemôže sa nič stať pri milostných radovánkach po použití Dopingu?

Pokiaľ sa delíš o Doping s partnerkou skoro každý večer, tak by sme odporúčali dávať Doping až po radovánkach alebo napríklad hneď ako prídeš domov. Ak teda radovánky nezačínajú už vo dverách: „Dobrý deň, ja som Helmut, opravár komínov.“ – „Dobrý deň, poďte ďalej, kachle mi neťahajú.“ No nič, v tom prípade ti ku šťastiu asi nechýba ani to bradisko. Je teoreticky možné, že by tvojej drahej mohli fúziky a chĺpky rásť viac, pokiaľ by dochádzalo ku spojeniu jej tela a tvojej nadopovanej brady príliš často. V tom prípade skús iné dávkovanie a dopuj napríklad ráno pred odchodom do práce. Alebo proste po Dopingu drž 2 hodiny celibát a ruky vo vreckách. Inak je to úplne v pohode, pokiaľ si ochotný sa o Doping deliť.

Ako mám kombinovať olej, balzam a vosk?

Olej a balzam sú dosť podobné výrobky (rozdiely nájdeš v porovnaní olej vs balzám). Bežný bradáč nepotrebuje dávať oba naraz. Ak ti to vyhovuje, tak proti gustu žiaden dišputát, ale všeobecne nie. Keď už, tak olej prvý a potom balzam.

Vosk aplikuj tiež až po oleji/balzame, prípadne si ho zmiešaj na dlani s trochou balzamu pre optimálnu silu stylingu a aplikuj naraz. Všeobecne však po oleji porast už nie je taký priľnavý, takže je možné, že balzam/vosk nebude až tak dobre držať. Značka ideál je používať olej, keď ťa čaká pobyt indoor, na outdoor siahni radšej po balzame, pretože ten bírd ochráni pred vplyvmi drsného vonkajšieho prostredia (vietor, dážď, UV). Vosk tam potom šupni pre ešte tvrdší styling a razom dostaneš aj o level vyššiu ochranu.

A ak čítaš tú dlhú odpoveď až sem, asi máš aj dlhý bírd. Potom môžeš používať olej len na koniec brady, pretože tam sú chlpy najvysušenejšie. Balzam potom na líca a fúzy. Na konci dňa je ale alfou a omegou to, ako to sadne tebe a nie, ako ti poradí nejaký žebrák na nete.

Chlpy a fúzy mi na jednom mieste rastú zlým smerom. Čo s tým?

Korienky chlpov na brade a fúzov sa dajú pomaličky natočiť kamkoľvek si budeš priať. Je to však beh na dlhú trať, opäť a zas. Keď sa budeš ponáhľať, maximálne si ich akurát tak domrvíš. Vždy po nahriatí (či už sprchou/vaňou/napareným uterákom) ich kefuj tým smerom, kam by si chcel, aby smerovali. A prípadne ich môžeš aj voskom alebo balzamom zafixovať v danej pozícii, aby sa korienky pomaly natáčali aj počas dňa.

Porast nemá rovnakú farbu, chýba mu niečo?

Niečo mu chýbať môže, ale iná farba toho nie je ukazovateľom. Je to dané geneticky, rovnako ako napríklad farba vlasov. Brada a fúzy nemusia mať spravidla rovnakú farbu ako vlasy, rovnako ako dickbeard. Úplne normálne môžeš mať hrdzavý preliv v bírde, aj keď si blonďák a podobne. Nie je to nič nezvyčajné a možné sú len dve riešenia. Farbiť alebo hrdo prijať výnimočnosť, ktorá ti bola daná do vienka. Je to však komplet na tebe. No a na tom, či to vyzerá až príliš divne.

Fúzy a chlpy sa mi lámu a sú rozstrapkané, čo s tým?

Chýbajú im s najväčšou pravdepodobnosťou živiny a hydratácia. Odporúčali by sme začať používať Beard Hydro, ktoré uhasí ten najväčší smäd porastu aj kože pod ním. Po Hydre prichádza na rad olej alebo balzam, ktoré hydratáciu v brade pomôžu dlhšie udržať a zároveň bírd aj kožu dokŕmia gurmánskym žrádlom. Pre fajnovky namiesto oleja odporúčame prémiové Beard Jelly. Nakoniec stačí už len voskom stiahnuť dlhšie fúziská do požadovaného tvaru.

Okrem tejto pravidelnej rutiny môžeš proti slabému bírdu bojovať aj na ďalších frontoch. Skús používať špeciálny šampón na bradu, ktorý ju nebude toľko ničiť. Ak ťa trápia lupiny, skús šampón proti lupinám. A ak je brada suchá ako cesta, po každom umytí ju poteš kvapkou kondicionéru na bradu. V každom prípade sa v poraste zbytočne nevŕtaj, nekefuj a nečeš ho viac ako raz denne. A nikdy nie nasucho (až po aplikácii hydra/oleja/balzamu).

Proste dopraj bírdu živiny a svätý pokoj. Rozhodne ho nešampónuj denne, nesuš príliš často horúcim fénom a skús do svojho života vniesť aj zdravú životosprávu, spánok a celkový pokoj bez stresu. Uvidíš, že potom ti porastú fúzy hrubé ako klince.

Čo fajka a mazivo z radu Calm Balls?

Antistick ani Antisweat nejsou erotický pomůcky, nepočítá se teda s jakýmkoli stykem se sliznicemi. Jestli chceš špásování oživit, dopřej žabě dezert v podobě čokokulí smočenejch v Nuttelle, burákovým másle, šlehačce, pro masožravkyně v nějakým výpečku nebo prostě čemkoliv jiným dle osobních preferencí.

Majú engrybirdie výrobky nejakú trvanlivosť?

Kozmetické výrobky majú odporúčanú dobu spotreby dva roky od navarenia. Varíme niekoľkokrát do roka a stáčame všetko pomerne rýchlo. Po otvorení odporúčame spotrebovať do pol roka, čo je viac než dosť, a tak sa trvanlivosťou netreba trápiť. To všetko platí za predpokladu, že brade a fúzom nedopriavaš len na sviatky, to však určite nerobíš. Alebo?!

A nie je na to nejaké vekové obmedzenie?

Žiadna z kozmetických prípravkov nie je vekovo obmedzená, na druhej strane pravdepodobne nemusíte používať guľôčkové veci, ak ti ešte nestetúpili. To isté platí pre doping a podporu rastu fúzov. Takže môžeš používať čokoľvek a kedykoľvek, otázkou je, či vám to prinesie nejaký úžitok. Ak chceš poradiť, pokojne napíšte na info@angrybeards.sk a a my ti už povieme.

3) Kozmetika od Busy B

Kam všade si môžem namazať Antirub?

Antirub je určený primárne na natieranie vnútornej strany stehien a podkoziska. Ale namazať si môžeš aj ďalšie miesta, pri ktorých hrozí vzájomné trenie. Napríklad medzi špekačkami. Kam Antirub rozhodne nepatrí a fakt to neskúšaj, sú poranené miesta a sliznice.

Antirub máme v dvoch verziách. Zloženie je rovnaké, líšia sa len balením – plechová piksľa alebo tyčinka s aplikátorom. Vyskúšaj a uvidíš, čo ti vyhovuje viac.

Prečo pridávate do antiperspirantov hliníkové soli?

Pri našej kozmetike nám ide hlavne na funkčnosť. Hliníkové soli pomáhajú znižovať potenie aj zápach, a preto sa bez nich naozaj účinné antíky nezaobídu. Nepoužívame však nič, čo by bolo preukázateľne škodlivé alebo zakázané. Vždy ideme podľa predpisov. Je nám jasné, že táto téma vyvoláva diskusie a nezavďačíme sa všetkým. Dôležité pre nás však je, aby si si našla niečo, čo ti vyhovuje a funguje.

4) Spodná bielizeň Calm B

Ako je to so strihmi spodnej bielizne? To nie sú boxerky ako trenky?

Spodná bielizeň je delikátna disciplína, kde sú správne pojmy základom. Bohužiaľ sú slovenské označenia jednotlivých strihov trochu mätúce, pretože nezodpovedajú anglickým názvom. Ale neboj, vysvetlíme ti to, nech nabudúce môžeš ísť presne po tom, čo ti najlepšie sedí:

  • Voľné trenky (boxers) pre poriadnych chlapov a svalovcov.
  • Boxerky (boxer briefs) s predĺženou nohavicou sú univerzálnou voľbou pre všetkých.
  • Boxerky s kratšou nohavicou (trunks) sú ideálne pre štíhlejších a svalovcov.

Je Calm B to isté, čo bývala spodná bielizeň od Angry Beards?

Áno a nie. Vzali sme všetko, čo fungovalo Angry Beards, a vyžmýkali z toho ešte o kvapku viac zenu a pohodlia. Boxerky s Balls Holderom, voľné trenky, Cockpit, to všetko si zaslúžilo maximálnu starostlivosť. A aby sme spodnú bielizeň mohli začať brať vážne a ponúknuť chlapom viac, vyčlenili sme celú kategórii do samostatnej značky. Do značky, ktorou nelomcuje nasratie ako v prípade Angry Beards, ale je pretkaná pokojom a pohodou. Be calm, and let’s Calm B.

Máš vypečenejšiu otázočku? Pýtaj sa zákazníckej podpory.