FAQ

Odpovede na všetky otázky, ktoré ti určite napadli, len si sa bál opýtať. Slovensky by to bolo ČKO ako „často kladené otázky“, ale tak nejako ideme s flow a našu krásnu slovenčinu radi koreníme zvučnými anglicizmami. Tak snáď neva, bro!

Klikni a rozbaľ. Len tak dostaneš odpoveď.

 

Bierd a tajomstvo rastu

Mám kožu nejako pripraviť na aplikáciu Dopingu?

Pokiaľ to aspoň trochu ide, tak je dobré kožu pred dopovaním umyť. Ideálne teplou vodou a prípravkom na čistenie xichtu. Zbavíš ju mastnoty a teplou vodou roztiahneš póry. Ak by si chcel byť fakt poctivý, tak môžeš dať aj nejaký peeling, aby si odstránil odumreté bunky a prienik do kože bol pre Doping zase o niečo jednoduchší. Bavíme sa teda o koži bez fúzov, chlpov alebo s ich minimom. Pokiaľ budeš dávať do už zarastenej brady, tak to s peelingom a umývaním nepreháňaj. Skôr s citom a ideálne prípravkami určenými na bradu a fúzy, napríklad naším šampónom na bírd. Prípadne bude stačiť voda a nahriatie.

Ako kombinovať Roller a Doping?

Po rollovaní bude koža nasratá a čokoľvek ďalšie by jej nemuselo urobiť dobre. Je preto vhodné rollovať večer, keď vieš, že už nikam nejdeš, a nechať kožu po rozbodaní odpočinúť. Nejaké hmoty na ňu napatlaj až ráno. Každý sme však indivíduum a výnimky potvrdzujú pravidlo, ako sa hovorí, takže vyskúšaj, čo bude vyhovovať tebe.

Môžem sa holiť a používať Doping?

Čo ti na to máme povedať, keď sa chceš holiť, tak sa hoľ, ale všeobecne sme proti. Zahoľovanie, to je iné, nech je brada upravená, to hej, ale holenie… No každopádne sa nám táto otázka opakuje, a pokiaľ sa z nejakého dôvodu holiť musíš, tak odporúčame nedávať Doping hneď po oholení. Koža je podráždená a nemuselo by to byť dobré. Holenie rast ani hrúbku porastu nijako nezlepšuje, to je mýtus. Jediné, prečo by pri používaní Dopingu malo zmysel bradu a fúzy skracovať, je jednoduchšia aplikácia. Určite sa však dá dávať aj cez bradu a fúzy, len to chce viac času a pravda je, že v poraste ho vždycky trocha ostane. Pokiaľ sa chceš holiť, tak odporúčame strojčekom skrátiť dajme tomu na 1 mm, ale neholiť až na kožu. A už vôbec sa nehoľ dohladka, nech si neposekáš mláďatká, čo sa vďaka Dopingu začínajú práve liahnuť.

Ako rýchlo sú vidieť výsledky pri Dopingu?

To závisí od 6 969 420 faktorov. Skrátka to nejde jednoznačne povedať. Niekto vidí výsledky po mesiaci, niekto po dvoch/troch/štyroch. A niekto aj vôbec. Najväčšiu odozvu máme do nejakých dvoch mesiacov, ale výnimky potvrdzujú pravidlo, nech už toto nezmyselné príslovie znamená čokoľvek. Všeobecne by sme odporúčali dať tomu aspoň 4 mesiace, kým nad Dopingom zlomíš palicu. Doping však nie je jediná zbraň v rastovom arzenáli a vždycky môžeš pritvrdiť Rollerom a Beardroids. Ak však máš akékoľvek pochybnosti, určite sa nám ozvi a skúsime niečo vymyslieť. Alebo si proste povieme, že na tučný bírd nemáš genetiku a samičky budeš musieť baliť na tučné konto.

Nevypadajú nové chlpy a fúzy, keď prestanem Doping používať?

Doping stimuluje korienky a rast tým, že im dodá živiny a prekrví ich. Dôležité je tiež to, že dopovanie zmäkčuje kožu, takže cez ňu porast ľahšie preráža. Keď ide všetko dobre, tak sa začnú k životu hlásiť aj tie najlenivejšie fúziská, ktoré predtým nerástli. Pokiaľ ich ale od Dopingu odrežeš príliš skoro, nebudú ešte natoľko prebudené, aby bez stimulu prežili, a opäť zakapú. Prípadne sa nedostanú cez kožu, ktorá zase stvrdne a pochová ich v temnote zatratenia. Je teda potrebné dopovať tak dlho, kým sa mláďatká nezmenia na dospelce aka tvrdé klince. Hneď ako sa ti budú zdať dostatočne silné (podobne ako normálny porast), sú ready kúru ukončiť. Odpískať si to však budeš musieť sám, podľa nás by to nemalo trvať dlhšie ako cca 4 mesiace.

Na rovinu, rozhodujem sa medzi Minoxidilom a Dopingom. V čom je Doping lepší?

Do Minoxidilu by sme osobne nešli, respektíve berieme ho ako poslednú možnosť. Spokojných zákazníkov to má, takže všetka česť, ale celkovo to v našich očiach nie je úplne šťastný produkt. A okrem toho je teda jeho použitie v kozmetických prípravkoch v EÚ zakázané. Minoxidil má rovnaký obsah aktívnej látky ako Doping – 5 %. S tým rozdielom, že Doping v sebe má Kopexil, ktorý je ku koži oveľa šetrnejší. K tomu sme do Dopingu pridali aj vanillyl butyl ether s kopou hydratačných a vyživujúcich zložiek. Naproti tomu Mino stojí len na alkohole, ktorý kožu vysušuje. Dáme za Doping ruku do ohňa, ale jasné, nezaberie všetkým. Nám šliape dobre, ale keby nepomáhal, tak by sme vyskúšali skôr Copenhagen Grooming. Ak by rast neodštartovalo ani to, tak by sme ešte obetovali pannu, kým by sme siahli po Minoxidile. Takže asi tak.

Nemôže sa nič stať pri milostných radovánkach po použití Dopingu?

Pokiaľ sa delíš o Doping s partnerkou skoro každý večer, tak by sme odporúčali dávať Doping až po radovánkach alebo napríklad hneď ako prídeš domov. Ak teda radovánky nezačínajú už vo dverách: „Dobrý deň, ja som Helmut, opravár komínov.“ – „Dobrý deň, poďte ďalej, pec mi neťahá.“ No nič, v tom prípade ti ku šťastiu asi nechýba ani to bradisko. Je teoreticky možné, že by tvojej drahej mohli fúziky a chĺpky rásť viac, pokiaľ by dochádzalo ku spojeniu jej tela a tvojej nadopovanej brady príliš často. V tom prípade skús iné dávkovanie a dopuj napríklad ráno pred odchodom do práce. Alebo proste po Dopingu drž 2 hodiny celibát a ruky vo vreckách. Inak je to úplne v pohode, pokiaľ si ochotný sa o Doping deliť.

Starostlivosť o bradisko

Ako mám kombinovať olej, balzam a vosk?

Olej a balzam sú dosť podobné výrobky (rozdiely nájdeš v porovnaní olej vs balzám). Bežný bradáč nepotrebuje dávať oba naraz. Ak ti to vyhovuje, tak proti gustu žiaden dišputát, ale všeobecne nie. Keď už, tak olej prvý a potom balzam.

Vosk aplikuj tiež až po oleji/balzame, prípadne si ho zmiešaj na dlani s trochou balzamu pre optimálnu silu stylingu a aplikuj naraz. Všeobecne však po oleji porast už nie je taký priľnavý, takže je možné, že balzam/vosk nebude až tak dobre držať. Značka ideál je používať olej, keď ťa čaká pobyt indoor, na outdoor siahni radšej po balzame, pretože ten bírd ochráni pred vplyvmi drsného vonkajšieho prostredia (vietor, dážď, UV). Vosk tam potom šupni pre ešte tvrdší styling a razom dostaneš aj o level vyššiu ochranu.

A ak čítaš tú dlhú odpoveď až sem, asi máš aj dlhý bírd. Potom môžeš používať olej len na koniec brady, pretože tam sú chlpy najvysušenejšie. Balzam potom na líca a fúzy. Na konci dňa je ale alfou a omegou to, ako to sadne tebe a nie, ako ti poradí nejaký žebrák na nete.

Chlpy a fúzy mi na jednom mieste rastú zlým smerom. Čo s tým?

Korienky chlpov na brade a fúzov sa dajú pomaličky natočiť kamkoľvek si budeš priať. Je to však beh na dlhú trať, opäť a zas. Keď sa budeš ponáhľať, maximálne si ich akurát tak domrvíš. Vždy po nahriatí (či už sprchou/vaňou/napareným uterákom) ich kefuj tým smerom, kam by si chcel, aby smerovali. A prípadne ich môžeš aj voskom alebo balzamom zafixovať v danej pozícii, aby sa korienky pomaly natáčali aj počas dňa.

Porast nemá rovnakú farbu, chýba mu niečo?

Niečo mu chýbať môže, ale iná farba toho nie je ukazovateľom. Je to dané geneticky, rovnako ako napríklad farba vlasov. Brada a fúzy nemusia mať spravidla rovnakú farbu ako vlasy, rovnako ako dickbeard. Úplne normálne môžeš mať hrdzavý preliv v bírde, aj keď si blonďák a podobne. Nie je to nič nezvyčajné a možné sú len dve riešenia. Farbiť alebo hrdo prijať výnimočnosť, ktorá ti bola daná do vienka. Je to však komplet na tebe. No a na tom, či to vyzerá až príliš divne.

Fúzy a chlpy sa mi lámu a sú rozstrapkané, čo s tým?

Chýbajú im s najväčšou pravdepodobnosťou živiny a voda. Odporúčali by sme začať používať olej alebo balzam na vyživenie, prípadne ak je to fakt zlé, tak by si mal skúsiť raz týždenne olejový zábal horúcim uterákom. Je to easy, uterák namočíš do horúcej vody. Na bradu dáš o trochu viac oleja ako normálne a až po líca sa zabalíš do nahriateho uteráka. Keď vychladne, znova ho namočíš a takto opakuješ nejakých 15 až 30 minút. Prebytočný olej môžeš na konci utrieť do uteráka, ale pokojne ho nechaj na brade a fúzoch.

Boj proti slabému porastu môžeš viesť aj na ďalších frontoch. Skús začať používať lepší kondicionér pri sprchovaní. To môže výrazne pomôcť. A kľúčové je prestať robiť to, čo robiť nemáš. Zbytočne sa v brade nevŕtaj, nekefuj a nečeš viac ako raz denne a nikdy nie nasucho (až po aplikácii oleja/balzamu). Nešampónuj denne a nesuš príliš často horúcim fénom. Proste daj bírdu živiny a pokoj. Nie je potrebné ho stále niečím mučiť.

Gule, náradie a ďalšie výrobky

Čo fajka a mazivo z radu Calm Balls?

Antistick ani Antisweat nie sú erotické pomôcky, nepočíta sa teda s akýmkoľvek stykom so sliznicami. Ak chceš špásovanie oživiť, dopraj mladej dezert v podobe čokogulí omočených v Nuttelle, arašidovom masle, šľahačke, pre mäsožravkyne v nejakom výpeku alebo proste v čomkoľvek inom podľa osobných preferencií.

Majú engrybirdie výrobky nejakú trvanlivosť?

Kozmetické výrobky majú odporúčanú dobu spotreby dva roky od navarenia. Varíme niekoľkokrát do roka a stáčame všetko pomerne rýchlo. Po otvorení odporúčame spotrebovať do pol roka, čo je viac než dosť, a tak sa trvanlivosťou netreba trápiť. To všetko platí za predpokladu, že brade a fúzom nedopriavaš len na sviatky, to však určite nerobíš. Alebo?!

A nie je na to nejaké vekové obmedzenie?

Žiadna z kozmetických prípravkov nie je vekovo obmedzená, na druhej strane pravdepodobne nemusíte používať guľôčkové veci, ak ti ešte nestetúpili. To isté platí pre doping a podporu rastu fúzov. Takže môžeš používať čokoľvek a kedykoľvek, otázkou je, či vám to prinesie nejaký úžitok. Ak chceš poradiť, pokojne napíšte na gang@angrybeards.sk a a my ti už povieme.

Základy shoppingu

Som troublemaker. Ako by sa riešila reklamácia??

Aj majster tesár sa občas utne. A aj keď robíme maximum, aby všetko bolo tip top, tak aj my občas vykúzlime nejaký ten error. Pre čo najsvižnejšie riešenie prípadného nedostatku klikni na Reklamácie, Vratky, Výmena a v okamihu to s tebou poriešime.

Niééé, niečo sa pos*alo pri platbe. Čo mám robiť?

Keď sa niečo pokašle pri platbe, nemusíš zbesilo vytvárať ďalších 69 objednávok. Napíš na gang@angrybeards.sk a všetko vyriešime.

Chcem si objednať na dobierku, pôjde to?

Na dobierku neposielame. Na začiatku sme dobierku ponúkali, ale zákazníci si to nepreberali, nám sa vracali hromady balíkov a mali sme sto chutí to tu celé zabaliť. Keď sa vyhráme s balením, snažíme sa posielať všetko ASAP a potom si to nejaký chvost neprevezme, tak máme neskutočné nutkanie rozmlátiť si hlavu o stenu.

Sme féroví a nikdy by sme si nedovolili neposlať ti matroš, ktorý si si poctivo zacvakal. Vlož do engrybirdieho gangu dôveru a všetko bude v pohode, akože sa Tomáš Čech volám. A ak máš všetky prachy zašité v matraci a bankám neveríš ani zamak, napíš nám na gang@angrybeards.sk a nejaký spôsob už vymyslíme.

Doručujete do zahraničia?

V súčasnosti máme priamo e-shop v Česku a v Poľsku (na Slovensku?). Pokiaľ by si potreboval doručiť niekam inam, neváhaj nám napísať a určite sa dohodneme. Kontakt nájdeš tu.Máš vypečenější otázečku? Vystřel ji na linkaře!